ZPiSdN w Zawierciu


Idź do treści

Historia Dzialalnosci

Zespol Muzyczny

Zespół wraz z nieodłącznym Kicusiem w grudniu 2012r. zorganizował i prowadził Mikołajki” w Przedszkolach nr 7, nr 8 i nr 15 w Zawierciu oraz dla dzieci pracowników Cechu Rzemiosł Różnych, co zakończyło się pysznym poczęstunkiem słodkimi smakołykami i deserami lodowymi, na który zaprosił nas do swojej kawiarni Pan Rafał Skała. „Przyjaciele” nawiązali nową współpracę z Ośrodkiem Wsparcia Dziecka i Rodziny w Siewierzu. Efektem finalnym tej znajomości był wspólny integracyjny występ naszych wychowanek z dziećmi z ośrodka podczas wieczerzy wigilijnej w GOK w Siewierzu.
Wystawiono „Jasełka” w oprawie najpiękniejszych kolęd polskich. W lutym 2013 r. był czas wielkiego karnawału. „Przyjaciele” zawitali po raz kolejny do Przedszkola nr 15, Szkoły Podstawowej w Wysokiej oraz Starostwa Powiatowego w Będzinie. Oferta programowa „Przyjaciół”- (gry i zabawy muzyczno-ruchowe, aktualne szlagiery z list przebojów) spotkały się z ciepłym i spontanicznym przyjęciem przez dzieci i młodzież. Obecnie zespół ćwiczy, przygotowuje nowy repertuar na sezon letni.

Sylwester Gawron, Radosław Ściślicki


***


Grudzień 2009r. był dla „ Przyjaciół” najbardziej pracowitym okresem w roku. Seria występów zespołu została rozpoczęta w Łazach podczas obchodów V Rocznicy Działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej. Następnie w związku z „ Mikołajkami” oraz zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia grupa gościła w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Występowali tam wspólnie z kołem terapeutyczno- teatralnym. 03.12.2009r. dwa zakładowe busy zawitały do Pilicy gdzie Stowarzyszenie Chorych na Przepuklinę Oponowo- Rdzeniową z Katowic organizowało „ Mikołajki”. Występ został ciepło przyjęty, zadowolenie dzieci było ogromne. 06.12.2009r. na czele z wodzirejem- wychowawcą Radosławem Ściślickim dziewczęta śpiewały, tańczyły i bardzo dobrze się bawiły w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Zawierciu. Prowadzący „sempaj Radek” pląsał po parkiecie z gracją, której nie powstydziłaby się niejedna primabalerina Baletu Moskiewskiego. Swój kunszt potwierdził ciągnąc korowód dzieci wykonując jednocześnie elementy tańca do taktów Jeziora Łabędziego. Po zakończonym występie wszyscy świętowaliśmy w kawiarni przy lodach, na które zaprosił nas jeden z rodziców dzieci. W następnym tygodniu przyszła kolej na najmłodszych milusińskich i tak w kolejności zespół gościł: w Przedszkolu nr 7 w Zawierciu, Przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 11 w Zawierciu- Marciszowie, Przedszkolu Sióstr Felicjanek w Zawierciu- Borowe Pole. Pomiędzy wizytami u najmłodszych grupa występowała również przed Szymonem Majewskim, który gościł w Placówce. Ten pracowity miesiąc został zakończony kolędowaniem podczas spotkania opłatkowego pracowników CMC Huty Zawiercie.
Wszechstronny repertuar zespołu, komunikatywność, otwartość, chęć niesienia radości innym po raz kolejny udowodniły, że grupa może dotrzeć do wszystkich. Dziewczęta zostały nagrodzone za swoją systematyczną pracę i zaangażowanie. Wzbogaciły się o nowe doznania sceniczne i z całą pewnością przystąpią ze zdwojoną energią do pracy w nowym roku.


Sylwester Gawron


***

Pierwszy semestr roku szkolnego 2010/2011 był jednym z najbardziej pracowitych okresów w dotychczasowej karierze " Przyjaciół". Do tej pory we wrześniu każdego roku grupa spotykała się w nowym składzie, przedstawiane były propozycje utworów do przygotowania, wybierano konkretny repertuar, który był ćwiczony do końca listopada. Tym razem wszystko było realizowane w przyspieszonym tempie. Z końcem września już odbył się pierwszy występ, który został bardzo ciepło przyjęty przez najmłodszą publiczność- naszych milusińskich z " Ekolaczków". W następnej kolejności zespół prezentował swoje umiejętności w kościołach, na festynach, szkołach, Cechu Rzemiosł Różnych z okazji " Mikołajek", kolędował podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego dla swoich emerytów przez Hutę CMC Zawiercie.
Oprócz koncertów został przygotowany specjalny program dla przedszkolaków zawierający elementy ruchowe, gimnastyczne, muzyczne, zabawowe, zgaduj zgadule połączone ze sobą epizodami tanecznymi. Jak zwykle nie zabrakło w tym wszystkim " Kicusia" czyli wychowawcy Radka Ś., który dwoił się i troił nadając temu odpowiedni klimat, tempo, a przede wszystkim dbał o to aby zabawa przez całe pięćdziesiąt minut była dla dzieci interaktywna.Spektakl ten, bo tak o tym programie z całą pewnością można powiedzieć, spotkał się z takim odbiorem najmłodszych i ich nauczycieli, który przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zostaliśmy zaproszeni do wszystkich okolicznych przedszkoli, a przedszkole niepubliczne w Zawierciu wyraziło chęć aby nasze wychowanki co jakiś czas prowadziły zabawy integracyjne z dziećmi. Propozycja zmieniła się w projekt, który został już wdrożony, a patronat nad nim objął nie kto inny tylko " Kicuś" Do chwili obecnej zespół występował dwadzieścia dziewięć razy poza Placówką.***

Rok szkolny 2012/2013

Zespołowi jak zwykle od kilku lat brakuje czasu na przygotowanie się do sezonu. Prawie cały jego skład na początku roku szkolnego
2012/2013 został wymieniony, ponieważ wiele wychowanek uczestniczących w zajęciach już nas opuściło.


Już od września odwiedziliśmy Przedszkole nr 15 "Ekolaczki w Zawierciu. Towarzyszył nam, jak zwykle w takich okolicznościach, nasz nieoceniony Kicuś, który razem z dziewczętami przy dźwiękach melodii prowadził gry i zabawy z naszymi milusińskimi. W październiku udaliśmy się do Przedszkola nr 3 w Zawierciu. Scenariusze imprez w obu zaprzyjaźnionych placówkach były bardzo podobne. Popołudnia rozpoczęły się pasowaniami najmłodszych na przedszkolaków, potem był czas na pląsy "dmuchańce", " skakańce" i inne atrakcje. Skorzystaliśmy również ze smacznego poczęstunku. W obu przypadkach cieszyliśmy się znakomitą pogodą. Przed zespołem mnóstwo pracy i zaproszeń, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Sylwester Gawron
Radosław Ściślicki


Strona główna | Historia zakladu | Szkola | Internat | Warsztaty Szkolne | Zespól diagnostyczno- korekcyjny | Regulaminy, Procedury | Kontrola zarzadcza | Zamówienia Publiczne | DRUKI | Rok Korczakowski | Program „Gdy zostanę mamą będę kochać nad życie" | Pedagogika Zabawy | Program „Blizej sztuki, blizej piekna" | Koła Zainteresowan | Zespol Muzyczny | Projekty Unijne i Samorzadowe | Fundacja | Wolontariat | Druzyna sportowo - pozarnicza | ZPiSdN w Mediach | Archiwum | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego